Jakie dodatkowe akcesoria do kasy fiskalnej warto wybrać?

Prowadząc firmę mamy obowiązek rejestrowania sprzedaży, co wiąże się z posiadaniem kasy fiskalnej. Warto jednak pamiętać jeszcze o dodatkowym wyposażeniu kasy fiskalnej. To za jego sprawą nasze urządzenie fiskalne będzie działać bardziej intuicyjnie i sprawniej. Zatem o jakich dodatkowych elementach wypada pamiętać, planując wydatki?

Wyposażenie kasy fiskalnej

Fakt, że do posiadanych kas fiskalnych potrzebujemy dodatkowych elementów, jest raczej oczywisty, bo dzięki nim ich działanie będzie stało na wyższym poziomie. Chcąc zaopatrzyć się w tego rodzaju elementy, pamiętajmy, aby sięgać po dodatki kompatybilne z naszym sprzętem.

Szuflady do kas fiskalnych – niezbędny dodatek

Mając kasę fiskalną, nasuwa się od razu konieczność posiadania odpowiedniej szuflady, która umożliwi nam gromadzenie gotówki. Jest to element zintegrowany z kasą, a zatem otwiera się i zamyka ona po wykonaniu określonych czynności. Dobra szuflada to ta wykonana z solidnych komponentów, co pozwala na jej właściwe zabezpieczenie.


Poczytaj też: Kasa mobilna i Terminal dla firm


Moduły do kas fiskalnych

Przedsiębiorca powinien pamiętać, że zakup kasy fiskalnej nie daje dożywotniej gwarancji z jej korzystania. Dzieje się ta w wyniku przekroczeniu limitu pamięci, co wymusza zakup nowej kasy lub wymianę modułu. Przy wymianie moduły i zakupie nowej kasy fiskalnej pamiętajmy o zgłoszeniu tego faktu do US.

Zasilacze do kas fiskalnych

Chociaż zasilacze są standardowym elementem, jaki mamy wraz z zakupioną kasą, to może dojść do ich uszkodzenia. Tym samym konieczny jest zakup nowego zasilacza.

Rolki papieru

Papier w kasie fiskalnej jest w zasadzie materiałem eksploatacyjnym. Jednak z racji konieczności drukowania paragonów warto postarać się, aby był on wysokiej jakości i gwarantował trwałość wydruku.

Pozostałe akcesoria do kas fiskalnych

Warto nadmienić, że powyższa lista nie jest zamknięta. Chociażby w przypadku urządzeń mobilnych nieodzowne może być np. etui chroniące sprzęt w transporcie. Do tego mamy też zewnętrzne wyświetlacze klienta czy też przejściówki umożliwiające podłączenie komputera do multipleksera.

Dodaj komentarz