Drukarka fiskalna – krótka charakterystyka

Każdy przedsiębiorca powinien, prowadząc działalność gospodarczą rejestrować wszelkie transakcje. Najczęściej do tego celu wykorzystuje się kasę fiskalną bądź też drukarkę fiskalną. Oba te urządzenia przeznaczone są do ewidencjonowania przychodów. Jednak w swoim działaniu nieco się różnią. My w tym tekście skupimy się na tym drugim rozwiązaniu.

Czym jest drukarka fiskalna?

Drukarka fiskalna to urządzenie mające do poprawnego działania konieczność zintegrowania go z programem sprzedażowym zainstalowanym na komputerze. W tym przypadku wystawiane dokumenty sprzedażowe są wystawiane jedynie z zastosowaniem tego programu komputerowego. Program ten nie może funkcjonować samodzielnie jak kasa fiskalna, lecz oferuje znacznie więcej możliwości.

Fiskalizacja

Jest to termin odnoszący się do ewidencjonowania w trybie fiskalnym danej operacji. Od momentu wykonania tego działania jest ona zapisana i określa tym samym wysokość podatku do uiszczenia w danym okresie rozliczeniowym. Sam proces fiskalizacji zaczyna się po zakupie urządzenia i dokonuje go obsługa serwisowa urządzenia.


Chcesz dowiedzieć się więcej o drukarkach? Zobacz artykuł: Drukarka fiskalna cena i Kasy online


Drukarka fiskalna – zasada działania

Do poprawnego działania drukarki fiskalnej niezbędny jest komputer wraz z zainstalowanym na nim programem sprzedażowym. To w tym programie mamy zapisaną bazę naszych produktów czy też usług. Korzystając z niniejszego programu przedsiębiorca, ma możliwość:

  • dokonywania kontroli rozchodów,
  • modyfikacji stanów magazynowych,
  • monitorować działania pracowników,
  • wykonywać raporty sprzedażowe
  • wystawiać FV,
  • wprowadzać rabaty i upusty.

Tego rodzaju sprzęt to zdecydowanie najlepszy typ urządzeń przy niezwykle rozbudowanej bazie towarowej. Za sprawą wielofunkcyjnego programu sprzedażowego w kooperacji z drukarką możemy sprawnie zarządzać firmą na każdym poziomie.

Niewątpliwie inwestycja w drukarkę fiskalną relatywnie wiąże się z wyższymi nakładami finansowymi niż kasa fiskalna, lecz szereg jej rozbudowanych możliwości w pełni to wynagradza. Stąd też jest to warty rozważenia zakup.

Dodaj komentarz